Ostatni weekend wraz z początkującymi adeptami rozgryzaliśmy podstawowe zasady rządzące fotografią. Teraz czas na drugi temat czyli obróbkę i retusz zdjęć. Wiadomo, że współczesna fotografia opiera się na programach graficznych, którymi w mniejszym lub większym stopniu „upiększamy” nasze dzieła. Są tacy, którzy Photoshopa uznają za zło wcielone winiąc go za anoreksję i brak wody w Afryce, ale nie da się ukryć, że w dobie fotografii cyfrowej każde zdjęcie powinno w mniejszym lub większym stopniu przejść przez program graficzny, aby nadać mu ostateczną formę. To właśnie obróbka kreuje nasz styl i zachwyca bądź razi odbiorców.

Nie ważne czy dopiero zaczynacie i uważacie, że Waszym zdjęciom brakuje „tego czegoś”, czy też fotografią zajmujecie się już zawodowo, ale nadal nie wypracowaliście zadowalającego Was stylu. Z pewnością na naszych warsztatach poznacie techniki, które pomogą Wam osiągnąć wymarzone efekty i uniknąć taniego efekciarstwa. Teoretycznie są one przeznaczone dla osób stawiających pierwsze kroki w obu programach, ale po szybkiej grze wstępnej od razu przejdziemy do zaawansowanych technik retuszu.

Do każdego uczestnika chcemy podejść indywidualnie, dlatego stawiamy na kameralność i tylko 7-osobowe grupy.  Poza tym dzięki temu oszczędzamy na kawie i ciastkach.

Warsztaty odbędą się w Warszawie w terminie 15 (Lightroom) i 16 listopada (Photoshop). Szczegóły dotyczące programu warsztatów oraz zapisów znajdziecie tutaj.

I na koniec miła informacja dla pierwszej osoby, która zapisze się na oba dni warsztatów. W prezencie otrzyma ona najnowszą wersję Lightrooma całkowicie za darmo! Dla drugiej osoby mamy odrobinę starszą (czyli 4) wersję programu w prezencie.

 • http://wpieluszce.pl/ Ładne zdjęcia

  wspaniałe zdjęcia. Widać fachowe podejście do sprawy :)

 • http://www.nasdwoje.com.pl/ Grzegorz

  Niesamowite zdjęcie, dużo było z nim obróbki? Chciałbym zobaczyć jak wyglądało przed jakimkolwiek retuszem.

  • http://ugryz-fotografie.pl Marcin Kontraktewicz

   Tylko zabawa kolorem i kontrastem :)

   • http://lukaszostrowski.com/ Łukasz

    Genialna ta zabawa kolorem i kontrastem :)
    Zdjęcie Mega!

    Pozdrawiam,

Subskrybuj bloga

Wprowadź swój email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Social
 • Instagram
 • Mail