Nowe błyskotki Fuji nadciągają?

Cały system bezlusterkowców Fuji rozwija się bardzo szybko. Jedynie segment lamp błyskowych jak dotąd firma traktowała po macoszemu i pomimo trzech urządzeń w swojej ofercie żadne z nich nie może równać się rozwiązaniom konkurencji.

Model EF-42 oraz EF-20 pomimo swej kompatybilności z „iXami” nie działa z nimi tak jak życzą sobie tego poważni fotografowie. Sam nosiłem w torbie ten większy model i nawet TTL potrafił mocno kuleć. Z moim X-Pro1 nie działało też wspomaganie pomiaru ostrości więc lampa szybko wylądowała w szafie. Po jakimś czasie mili panowie w rękawiczkach postanowili zakończyć moją znajomość z lampką i w ten sposób aktualnie nie mam żadnej lampy z systemu Fuji. Jedyny model, który w pełni współpracuje z bezlusterkowcami to EF-X20, ale jest to raczej zabaweczka, której do poważnych zadań nie da się używać.

img_03

Na szczęście Fuji Rumors donosi, że Japończycy planują prezentację nowych lamp na zbliżających się targach CES. Źródła mówią o liczbie przewodniej 50 lub 52, synchronizacji z krótkimi czasami oraz pracy bezprzewodowej. Na razie to jedynie plotki, ale nie musimy długo czekać na ich potwierdzenie. Pozostaje tylko trzymać kciuki.

Subskrybuj bloga

Wprowadź swój email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Social
  • Instagram
  • Mail