Po co fotografowi żona?

Początki wielu fotografów wyglądają bardzo podobnie: zaczynamy fotografować, to co nas otacza i to co jest nam najbliższe. Szybko porzucamy kwiatki i robaczki na rzecz fotografowania ludzi, nawet jeśli jest to tylko przejściowe i finalnie skończymy na robieniu zdjęć do najnowszej gazetki Biedronki ze specjalną ofertą na przeterminowane śledzie.

Kiedy stawiałem pierwsze fotograficzne kroki moja dziewczyna, a obecnie Żona była moją jedyną słuszną nadworną modelką. Dzielnie znosiła wszystkie kretyńskie pomysły na zdjęcia i chociaż z tamtych czasów niewiele fotografii nadawałoby się do publicznego pokazania, to niezaprzeczalnie dzięki niej doczłapałem się do tego, co robię teraz.

Każdy fotograf potrzebuje istoty, która będzie go inspirować do nowych zdjęć. Może to być znajoma, przyjaciółka, żona pana z budki z kebabem, wszystko jedno, ważne żeby dobrze czuła się przed obiektywem i motywowała nas do działania. Oczywiście możecie też próbować z facetami, ale po co?

Z biegiem czasu moje hobby przerodziło się w pracę, a ta bezlitośnie odciągnęła mnie od mojej pierwszej modelki skutecznie zagospodarowując wolne dni w kalendarzu. Raz na jakiś czas staram się jednak wrócić do korzeni. Dziś możecie zobaczyć zdjęcia z takiego powrotu.

A teraz apel: Panowie! Dzień kobiet za rogiem, doceńcie piękno swoich żon, dziewczyn, kochanek, koleżanek, matek, babć, i zróbcie im zdjęcia na jakie zasługują, w końcu po co braliście ten kredyt na lustrzankę? Będzie to znacznie lepszy pomysł niż tandetny bukiecik + czekoladki, które pokażą jedynie, że raz na rok stać Was na wydanie 50zł. Takie zdjęcia z pewnością zostaną na dłużej. Koniec apelu, można się rozejść.

_DSF8592 _DSF8650 _DSF8685 _DSF8729 _DSF8761 _DSF8768

 • maratha

  Świetne zdjęcia!

 • http://www.studio-progresiv.pl Kamil Rumiński

  +++

 • http://www.alabasterfox.pl/ Adrianna Zielińska

  Masz przepiękną żonę i w połączeniu z Twoją pasją do fotografii – te zdjęcia zapierają dech.

Subskrybuj bloga

Wprowadź swój email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Social
 • Instagram
 • Mail